|
hp |
|
|
Technical data / Technische Daten |
|
|
Model |
HP ElitePad 1000 G2 |
|
Display |
10.1 Zoll WXGA UWVA 1900 x 1200 |
|
CPU |
Intel Atom Z3795 CPU 1.60 GHz (max. Turbo 2.39 GHz) |
|
Chipset |
Chipset is integrated with processor |
|
Memory |
4 GB DDR3 |
|
Internal Storage |
128 GB eMMC SSD |
|
Graphics |
Integrated: Intel HD graphics |
|
Multimedia and input devices |
2.1 MP, 1080p (front-facing); 8 MP, LED flash (rear-facing) |
|
Expansion Slots |
1 flash media |
|
Ports and Connectors |
1 system connector; 1 headphone/microphone combo |
|
WirelessSupport |
Broadcom 801.11a/b/g/n (2x2) and Bluetooth 4.0; |
|
Audio |
HD audio with DTS Sound+; 2 integrated stereo speakers; 2 digital microphones; Headphone/microphone combo jack |
|
Product key label |
MSDM Key (integrated in Bios) |
|
Operating system |
Windows 10 Pro 64bit |
|
Dimensions |
261 x 178 x 9.2 mm |
|
|
1 x HP ElitePad 1000 G2 |
|
|
|
| Produkteigenschaft | Wert |
|---|---|
| CPU GHz: | 1,6 GHz |
| CPU-Hersteller: | Intel |
| Marke: | HP |
| Modell: | ElitePad 1000 G2 |
| Prozessor: | Atom Z3795 |
| RAM: | 4 GB |
| SSD-Festplattenkapazität: | 128GB |
| Versandgewicht: | 3,00 kg |
| Artikelgewicht: | 2,60 kg |