|
hp |
|
|
Technical data / Technische Daten |
|
|
Model |
EliteBook 840 G3 |
|
Display |
14 Zoll HD SVA 1366 x 768 |
|
CPU |
Intel Core i5-6300U CPU 2.40 GHz (max. Turbo 3.00 GHz) |
|
Chipset |
Chipset is integrated with processor |
|
Memory |
4 GB DDR4 (Max. 32 GB) |
|
Internal Storage |
256 GB M.2 PCIe SSD |
|
Available Graphics |
Integrated: Intel HD graphics 520 |
|
Webcam / Kamera |
720p HD webcam |
|
Expansion Slots |
1 media card reader; 1 external SIM (Supports SD, SDHC, SDXC) |
|
Ports and Connectors |
1 USB 3.0; 1 USB 3.0 charging; 1 USB Type-C; 1 DisplayPort; 1 VGA; 1 headphone/microphone combo; 1 AC power; 1 RJ-45; 1 docking connector |
|
WirelessTechnologies |
HP lt4120 Qualcomm Snapdragon X5 LTE Mobile Broadband Modul |
|
Communications |
Intel Ethernet Connection I219-LM 10/100/1000 |
|
Audio |
Audio by Bang & Olufsen; Integrated dual array microphone; Integrated premium speakers |
|
Keyboard layout |
QWERTZ (german / deutsch) |
|
Security / Gerätesicherheit |
Fingerprint Sensor |
|
Product key label |
MSDM Key (integrated in Bios) |
|
Operating system |
Windows 10 Pro 64bit |
|
Dimensions |
33.8 x 23.7 x 1.89 cm |
|
|
1 x HP EliteBook 840 G3 |
|
|
|
| Produkteigenschaft | Wert |
|---|---|
| CPU GHz: | 2,40 GHz |
| CPU-Hersteller: | Intel |
| HDD-Festplattenkapazität: | 500 GB |
| Keyboardlayout: | QWERTZ (Germany / Deutsch) |
| Marke: | HP |
| Modell: | EliteBook 840 G3 |
| Prozessor: | i5-6300U |
| RAM: | 4 GB |
| SSD-Festplattenkapazität: | 256GB |
| Versandgewicht: | 5,00 kg |
| Artikelgewicht: | 4,30 kg |